В Україні набирають популярність вітрові електрогенератори

04.01.2015 18:00
Ще порівняно недавно думок про встановлення власної міні-електростанції у багатьох і не виникало, адже це вважалося досить дорогим задоволенням, яке навряд чи окупиться. Адже погодьтеся, в тому, щоб витратити більше десяти тисяч доларів на придбання конструкцій та їх установку, враховуючи, що використовувати її довелося б дуже рідко, адже електрику вимикали тільки під час поганих погодних умов – не було сенсу. Тільки зараз, коли практично у всіх областях України відключення електроенергії стало систематичним та віярним, багато людей стали подумувати про встановлення власних електростанцій. За словами експертів, що спеціалізуються на перетворенні енергії вітру в електрику, вже зараз, використовуючи власну електростанцію можна значно заощадити бюджет і не побоюватися залишитися без електрики та тепла.

Установка власних електростанцій та їх види
Вітрякиелектрогенератори можуть бути горизонтальними і вертикальними. Горизонтальні пристрої хоч і більш вибагливі в роботі та обслуговуванї, значно поступаються за ціною вертикальним. Виглядають вони як своєрідні пропелери з вбудованим флюгером. Завдяки своїй формі, вони обертаються від вітру і перетворюють його енергію в електрику. Вертикальні є більш практичними і створюють менше шуму завдяки своїй циліндричній формі зі зрізаними зовнішніми кутами. Старт їх роботи можливий при пориві вітру від двох метрів в секунду.


Монтаж електрогенераторів
Установка вітряківелектрогенераторів передбачає монтаж спеціальних матч, які в подальшому будуть служити їх опорою. Щогли необхідно встановлювати на великій висоті, на якій вітер може досягати значної швидкості. Кріпити щогли до фасаду будинку не рекомендується, тому, що це може принести певні незручності, пов\\\\\\\’язані з шумом працюючих лопатей і призвести до руйнування фасаду. Говорячи про розміри вітряків, варто відзначити, що вони можуть бути, як компактними, так і масивними, залежно від своєї потужності. Більш потужні вітряки відрізняються великим розміром і вагою, тому їх кріплення передбачає значні витрати. Зважившись на установку, іноді краще віддати перевагу кільком меншим вітрякам, ніж одному великому, що може стати більш вигідним фінансовим вкладенням.

Термін служби вітряків і дозволу на їх установку
У середньому будьякий електрогенератор може прослужити близько 15 років, але це не означає, що він вийде з ладу. Для продовження його роботи можуть знадобитися профілактичні роботи і заміна деяких деталей. До речі, якщо електрогенератор буде використовуватися тільки для особистих потреб, ніяких спеціальних дозволів на його встановлення не потрібно.

Надія Лашманова
Без категорії

Залишити відповідь

Вгору