«ПриватБанк» та «Ощадбанк» запускають в Україні BankID – систему верифікації користувача на держсайтах

21.04.2015 02:47

В Україні запуститься система онлайн-верифікації громадянина BankID. Це спільний проект «ПриватБанку», «Ощадбанк» і Яник Мірило. Протягом місяця верифікація через BankID стане доступна на сайті Дніпропетровської міськради. Крім того, за словами IT-директора «ПриватБанку» Дмитра Дубілета, паралельно йде процес інтеграції системи зі Львівка міськрадою, МВС та іншими державними структурами. «Я вважаю, що це дуже велика подія для України. Справжній прорив в електронному управлінні містом », – пояснив він.

Українська система онлайн-верифікації BankID створена за образом і подобою систем, які вже давно використовуються у Швеції та Фінляндії. Система дозволяє підтвердити особу користувача в інтернеті, використовуючи його банківські дані, і працює за принципом верифікації через Facebook. Наприклад, користувач заходить на сайт МВС, натискає на кнопку «Увійти через BankID», вибирає свій банк і дає системі МВС доступ до даних, які вона запитує. Це може бути ім’я, прізвище, по батькові, а також номер і серія паспорта. Таким чином, сайт МВС переконається, що користувач – реальна людина, а не шахрай.«ПриватБанк» та «Ощадбанк» запускають в Україні BankID - систему верифікації користувача на держсайти

За словами Дубілета, за допомогою BankID користувач зможе не тільки отримати виписки і різні документи на державних сайтах в два кліка, за якими сьогодні потрібно стояти в чергах, а й оплатити будь держпослуги, адже банківська система верифікації надає миттєвий доступ до карти користувача.

На сьогодні онлайн-верифікація користувача на урядових ресурсах можлива тільки через цифровий підпис, проте в Україні зареєстровано не більше 1,5 млн цифрових підписів, більшість з яких належить юридичним особам. Решта громадян не мають можливості пройти верифікацію в пару кліків. Тим часом, банки зберігають всю інформацію про їхніх клієнтів, включаючи паспортні дані, які вимагають в держструктурах. Доступ до цієї інформації і пропонує BankID.

Як виглядає використання цієї системи на практиці, Дмитро Дубілет продемонстрував у своєму відео, яке раніше опублікував в Facebook:

Ура! Справжній прорив в електронному врядуванні України! Ми наблизились до вирішення ключої проблеми e-gov – онлайн-веріфікация громадянина. Невеличке демо, як це працюватиме.

Posted by Дмитрий Дубилет on 16 квітня 2015 р.

За словами Дубілета, спочатку проект був ініційований як соціальний – система розроблялася спеціально для українських держорганів як складова майбутнього електронного уряду. Однак крім державних структур, така система верифікації може також зацікавити комерційні компанії. «Інтернет-магазини зможуть істотно підвищити конверсію за рахунок простоти ідентифікації та оплати на сайті. Користувачеві досить зайти на сайт через BankID і відразу отримати доступ до своєї карті – не потрібно вводити номер картки, CVV та інші реквізити (саме на цьому етапі йде велика кількість покупців) », – пояснив Дубілет в рамках своєї доповіді на iForum.

Поки до системи підключені тільки «ПриватБанк» та «Ощадбанк», проте в майбутньому до BankID зможуть приєднатися й інші фінансові структури. «На сьогодні всі мої колеги в інших банках позитивно оцінюють дану ініціативу», – сказав Дмитро Дубілет.

Нагадаємо, раніше Дмитро Дубілет, Яника Мірило та інші відомі IT-діячі запустили центр по боротьбі з корупцією. Головна мета проекту ICT Competence Center, крім боротьби з корупцією – впровадження елементів електронного уряду в українські держструктури.

Без категорії

Залишити відповідь

Вгору