Google і NASA: перший у світі квантовий комп’ютер у 100 млн разів швидший за традиційний

14.12.2015 03:56

Дослідники Квантової лабораторії штучного інтелекту Google і NASA оголосили, що квантовий комп’ютер D-Wave, яким вони володіють, дійсно працює.

«Те, що D-Wave встигає за секунду, у звичайного комп’ютера з одноядерним процесором зайняло б 10000 років», – заявив Нартмут Невен, глава лабораторії Google Quantum AI Lab в Лос-Анджелесі.

Представники Google недавно заявили, що квантовий комп’ютер D-Wave, набутий компанією в 2013 році, по-справжньому працює. Про це повідомляє MIT Technology Review і ряд інших видань.

Квантовий суперкомп’ютер D-Wave 2X виглядає як чорна коробка завбільшки з невеликий садовий сарай – він менше, ніж звичайні суперкомп’ютери, але всередині ховається щось незвичайне. Квантові комп’ютери працюють за кардинально іншим принципом, ніж класичні комп’ютери, де вся інформація закодована послідовністю бітів (нуль або одиниця). Якщо три звичайних біта можуть передавати будь-яке з восьми значень (два в третього ступеня), то три кубіта (квантових біта) можуть представляти всі вісім значень одночасно. Теоретично.

Провідні технологічні компанії, такі як Microsoft, IBM і Google, намагаються розробити комп’ютери, засновані на ідеях квантової механіки, оскільки в теорії це відкриє шлях до набагато більш швидким паралельних обчислень.

У 2013 році Google заснував лабораторію Quantum AI Lab спільно з NASA і D-Wave. Аерокосмічному агентству США квантові комп’ютери потрібні для розрахунків, пов’язаних з майбутніми місіями. Також D-Wave 2X встановлений в дослідницькому центрі NASA в Маунтін В’ю.

Квантові комп’ютери D-Wave рекламуються як «перші комерційно доступні квантові комп’ютери», але досі вони викликали суперечки: багато дослідників відмовлялися вважати їх квантовими комп’ютерами і вказували на те, що вони не дають приросту швидкості обчислень у порівнянні з класичними комп’ютерами.

Поки квантовий комп’ютер залишається гіпотетичним пристроєм; інженери Google, які повідомили, що їх машина працює, визнають, що до комерціалізації технології можуть пройти роки.

Джерело: УкрМедіа

Залишити відповідь

Вгору