Google буде ранжувати нижче сайти з нав’язливою міжсторінкових рекламою установки додатків

02.09.2015 15:02

Google оголосив, що сторінки, що містять міжсторінкову рекламу додатків, що приховує «значну частину контенту» на сторінці, будуть вважатися недружніми до мобільних пристроїв. Відповідно, в мобільній видачі вони ранжируватимуться нижче, ніж mobile-friendly сторінки. Нововведення набуде чинності 1 листопада 2015 року.

«З 1 листопада мобільні сторінки, які показують міжсторінкову рекламу, що приховує значну частину контенту при переході зі сторінки результатів пошуку, більше не будуть вважатися дружніми до мобільних пристроїв.

Ця зміна не вплине на інші види міжсторінкових оголошень. В якості альтернативи міжсторінкових рекламі, браузери повинні надавати більш дружні до мобільних пристроїв способи просування мобільних додатків », – повідомляється в офіційному блозі компанії.

Нижче – приклад міжсторінкове оголошення з рекламою програми, яке зробить сторінку недружньою до мобільних пристроїв:

0_104c2e_65e51670_L

Наступний приклад – міжсторінкове оголошення, яке як і раніше буде вважатися mobile-friendly, згідно Google:

0_104c2d_760b1a0_L

Таким чином, нативні «розумні банери», підтримувані Safari, і банери з рекламою установки додатків, поддержіваемиеChrome, раніше будуть mobile-friendly для Google.

Представник Google також заявив, що використання реклами додатків, яка блокує контент сайту таким чином, може викликати зниження сайту в мобільній видачі.

Перевірити, чи є сторінки, що містять міжсторінкову рекламу додатків, можна за допомогою інструменту Mobile-friendly test або ж тесту на мобільне юзабіліті. Ці два інструменти відразу покажуть, чи є у сторінок проблеми з ранжируванням і міжсторінкових рекламою додатків.

Нагадаємо, що алгоритм Google mobile-friendly був офіційно запущений 21 квітня цього року. Сторінки, дружні до мобільних пристроїв, ранжируватимуться вище в результатах мобільного пошуку.

Google вже неодноразово закликав власників сайтів відмовитися від міжсторінкових оголошень установки додатків на мобільних сайтах. Цей вид оголошень був включений в перелік поширених помилок, які зустрічаються на сайтах для мобільних пристроїв. Згідно твердженням представників Google, така реклама заважає користувачам взаємодіяти з сайтом.

Не так давно свою відповідь на питання, чи може міжсторінкова реклама з пропозицією завантажити додаток, що блокує контент, негативно відбитися на ранжируванні в мобільній видачі, в інтерв’ю Stone Temple Consulting озвучила Марія моево, фахівець служби якості пошуку Google.

На початку серпня Google дав ще один привід відмовитися від міжсторінкових оголошень з рекламою додатків: в розділі Data anomalies в Search Console з’явилося повідомлення, що починаючи з 14 серпня 2015 року, Google буде розцінювати сторінки, що містять міжсторінкових рекламу додатків, як помилки мобільного юзабіліті. Однак згодом ця інформація була видалена.

«Google продовжує боротися з сайтами що, обманюють користувачів. Раніше він пессімізіровал ресурси з дратівливими поп-ап вікнами, які виводилися в пошуку на стаціонарних комп’ютерах. Тепер дійшла черга і до мобільного видачі.

Дії компанії можна зрозуміти. Сайти, при переході на які користувачам показується повноекранний банер з проханням встановити офіційний додаток, вводять людей в оману. Людина може вирішити, що без установки програми не зможе ознайомитися з інформацій на сайті, а це – неправда.

Найчастіше на такий обман йдуть інформаційні ресурси, що намагаються монетизувати трафік. Вони привертають користувачів контентом, але заробляють тільки після того, як ті здійснять конкретні дії на ресурсі, наприклад, скачають додаток.

Для того, щоб Google не знизив сайт в мобільній видачі необхідно прибрати банер або зменшити його розмір, щоб реклама не займало весь екран мобільного пристрою, до 1 листопада », – коментує рішення представників пошуку Олег Смагін, оптимізатор Kokoc.com (Kokoc Group).

Без категорії

Залишити відповідь

Вгору