В Google платитять за неробство

08.05.2015 11:44 PM

За словами колишніх співробітників Google, компанія продовжує виплачувати зарплату вже не задіяним у роботі топ-менеджерам, щоб цінні співробітники не йшли до конкурентів і не розкривали корпоративних секретів. Принагідно фахівців з так званою лавки запасних потім використовують в нових проектах. Американська корпорація Google дотримується особливої негласної політики щодо цінних співробітників, не зайнятих у реалізації конкретних проектів, повідомляє Business Insider.

За словами ряду джерел ресурсу, навіть у разі відсутності конкретних робочих завдань високооплачувані технічні фахівці та менеджери продовжують значитися співробітниками Google і отримують заробітну плату в повному обсязі.

Колишній співробітник Google відзначає, що в самій корпорації таких працівників негласно називають «лавкою запасних» і подібна практика отримала в компанії широке поширення. «У деяких випадках ці співробітники отримують посади кшталт« спеціальний консультант »або« радник », а іноді їх просто відправляють працювати в різні підрозділи компанії», – розповів він.

Колишній топ-менеджер корпорації згадує, що за останні роки багато з числа його високооплачуваних колег несподівано зникали з компанії і також несподівано з\’являлися на чолі вже абсолютно інших проектів.

Так, після реорганізації геолокаційні і комерційного підрозділу в 2013 році його глава Джеф Хубер ніби як офіційно покинув компанію. Однак, за словами джерела, насправді він нині очолює ряд ще не анонсованих проектів в лабораторіях Google X.

Схожа доля спіткала і одного з розробників онлайн-гіда з подорожей Руба Майка Кессіді. Після приходу в Google в 2010 році він кілька років працював над різними проектами компанії в області подорожей, поки в 2012 році несподівано не зник з поля зору. Однак насправді він таємно очолив проект інтернет-аеростатів Лун, про який корпорація офіційно оголосила лише наприкінці 2013 року.

У 2011 році пост глави відділу виробництв Google покинув Джонатан Розенберг, і багато інсайдерів тоді передрікали йому перехід в одну з конкуруючих інтернет-компаній. Однак Розенберг продовжив отримувати зарплату в Google і зіграв ключову роль неофіційного радника при придбанні в 2012 році компанії Motorola, яку очолив через два роки.

Втім, зараз він тимчасово керує робототехнічним підрозділом Google робототехніки.

«Відправитися на« лаву запасних »можуть не тільки топ-менеджери, а й провідні технічні фахівці і навіть прості працівники, яких цінує колектив», – запевняє ще один колишній співробітник Google.

За його словами, керівництво корпорації навіть давало деяким співробітникам час вирішити свої особисті проблеми, продовжуючи платити їм зарплату.

«Варто розуміти, що робота в Google пов\’язана з колосальним нервовим напруженням і в якийсь момент все перегорають і беруть якийсь тайм-аут. Один мій колега з дозволу начальства не з\’являвся на роботі вісім місяців, і весь цей час йому справно платили », – підкреслив він.

Однак справжня причина подібної кадрової політики пояснюється інтересами корпоративної безпеки Google.

«На перший погляд може здатися, що виплати непомірних зарплат непрацюючим співробітникам приносять компанії одні лише витрати. Але ж така тактика дозволяє утримати людей від переходу в конкуруючі інтернет-компанії і залучити їх до нових проектів, ідеї для яких вони виношують за час вимушеного простою », – стверджує колишній топ-менеджер корпорації.

Крім того, компанії не доводиться шукати нових співробітників і наново присвячувати їх у курс справи.

Деякі співробітники просто занадто довго працювали в Google і знають не тільки більшість корпоративних секретів компанії, але і механізм поведінки її керівників.

До числа таких людей колишній топ-менеджер Google відносить екс-главу YouTube Салар Камангар. За чутками, він став автором першого бізнес-плану компанії, а також чинить серйозний вплив на її співзасновника та генерального директора Ларрі Пейджа.

«По суті, він може передбачити майже будь-яка дія Ларрі і завжди був таким собі провідником його ідей в компанії. Пейдж може робити що завгодно, але до порад Салар він прислухається завжди », – розповів він.

Відзначимо, що час від часу цінні співробітники все ж залишають Google і практично завжди серйозно підсилюють конкурентів інтернет-корпорації. Так, один з творців ОС Android Хьюго Барра в кінці 2013 року обійняв посаду віце-президента Xiaomi. В результаті китайський виробник смартфонів в 2014 році збільшив виручку до $ 12 млрд і реалізував 61,1 млн апаратів, що на 227% більше, ніж роком раніше.

Uncategorized

Leave a Reply

Вгору