Рейтинг ВНЗ України від Hackathon Press

29.12.2015 07:31 PM

Невеликий проект, здатний проаналізувати стан освіти в Україні та вказати на недоліки

Україна має велику кількість університетів, та їх якість залишає бажати кращого. В світовому рейтингу якості освіти Україна займає ледь не останні позиції. як результат багато хто віддає перевагу навчатися закордоном у провідних вузах Європи.

Переглядаючи деякі сайти каталоги вузів країни, можна помітити підозрілі коментарі, проаналізувавши які (знаючи цей вуз) можна помітити що це звичайна накрутка. Також можна зустріти сайти, які спонсують деякі навчальні заклади, та вимагають закрити коментарі на їх сторінках. Отже їм є що приховувати? А деякі університети навіть приписують  собі наявність в топ рейтингах, що далеко не є дійсністю. Тож аби уникнути такої несправедливості, та додатково мотивувати навчальні заклади ставати кращими, було вирішено зробити незалежний від вузів та не заангажований рейтинг ВНЗ України. Education.hpress.info, реалізуючи цей проект ми намагаємося розробити максимально прозорий та якісний механізм оцінки. Максимально точний, оцінюємо не весь навчальний заклад в цілому, а окремо інститути (кафедри)…

Параметри оцінювання:

 • Якість викладання
 • Відповідність навчальної програми до реальних потреб ринку праці.
 • Якість практики
 • Організаційно-методичне управління
 • Стан матеріально-технічної бази
 • Студентське дозвілля
 • Відношення працівників вузу до студентів
 • Їдальня
 • Гуртожиток
 • Цінність диплому (для випускників)
 • Скільки разів в середньому за 1 рік навчання, можна зіткнутись з корупцією?

Перелік ще не є остаточним.

Одним з етапом розвитку проекту, планується створення іншомовних версій сайту (вже частково присутня англійська).  Це зробить більш доступною загальну картину освіти в Україні іноземцям. Якщо ви бажаєте додати опис, переклад чи іншу інформацію до вашого навчального закладу, або помітили помилки, чи недостовірність, даних, пишіть нам на education@hpress.info. Також важливим етапом буде постійне вдосконалення процесу оцінювання, а саме унеможливлення будь яких махінацій з рейтингу, типу накруток.

Такий ресурс полегшить абітурієнтам вибір вузу, надасть можливість вибрати серед усіх університетів необхідну професію, та вибрати не той навчальний заклад, що “весь, загалом” кращий, а той у якому краще готують відповідних спеціалістів. Самі навчальні закладі отримають інформацію про якість, а головне про проблеми, безпосередньо їх підрозділів,

Аж через 24 роки від проголошення незалежності зняли (порушення прав свободи, та права на житло) обмеження на цілодобовий доступ до гуртожитків. Але ж не всі проблеми вимагають таких високих законодавчих змін. Значну частину можна вирішити самому навчальному закладу.

Якщо у вас є корисна стаття про освіту і не тільки, публікуйте її. Ласкаво просимо на Hackathon Press що заснований на основі городянської журналсітики.

Від змін в освіті залежить майбутньє як і самих студентів так і розвиток країни.

Leave a Reply

Вгору