Інтелектуальне вуличне освітлення

12.10.2015 10:43 PM

Компанія Continental, яка є провідним виробником автокомплектуючих, вперше презентувала технологію, яка призначена не для застосування в конструкції автомобіля, а для дорожньої інфраструктури. Новинка від Continental представляє собою інтелектуальний вуличне світло, який розпізнає, хто рухається вулицею – пішохід, автомобіль або велосипедист, і забезпечує відповідне освітлення дороги.

Таким чином, вулиця освітлюється не скрізь і не постійно, а тільки в міру необхідності. Втілити в життя цю енергозберігаючу технологію дозволило розвиток електроніки і поява широкого спектру економічних світлодіодних ламп. Щоб пішохід, велосипедист і автомобіль завжди рухалися по освітлюваної дорозі, на стовпах ліхтарів освітлення встановили датчики, які розпізнають учасників дорожнього руху, спрямування їх руху і вмикають світло ліхтарів в попутному напрямку.

Вуличне освітлення стане інтелектуальним

Взагалі, світлодіодні ліхтарі вже через кілька років прийдуть на зміну класичним на вулицях багатьох країн світу. У порівнянні з класичними лампами, які освітлюють вулиці, світлодіодні в три рази економічніше, а служать набагато довше, а в комплексі з інтелектуальною системою освітлення від Continental, економічний ефект від застосування цієї розробки буде колосальним і без шкоди безпеці на дорогах.

Крім контролю вуличного освітлення, датчики нової системи в майбутньому зможуть контролювати вільні місця на парковці і передавати інформацію через системи комунікації з автомобілями, власники яких шукають де припаркуватися. Крім того, стовпи інтелектуальної системи освітлення можна буде оснащувати зарядними станціями для електромобілів.

Вуличне освітлення стане інтелектуальним

Також в компанії Continental, яка також розробляє і виробляє системи активної безпеки автомобіля, планують активно зайнятися і системами автоматизованого управління. У недалекому майбутньому такі автомобілі вже з’являться на дорогах розвинених країн, тому для них «розумні» стовпи Континентальний передаватимуть інформацію про характер освітлення на дорозі, температурі повітря, наявності опадів (дощ, сніг) і утворенні льоду.

Перші інтелектуальні вуличні ліхтарі вже освітлюють вулиці Тулузи (Франція). Це місто, яке завжди був першим з впровадження всіляких інновацій. Саме тому ще два роки тому Тулуза надала континентальний свої вулиці для випробувань нової системи освітлення в реальних умовах.

Leave a Reply

Вгору