Як заробити на мобільних додатках?

26.11.2015 17:35

Мобільний трафік сайтів та інтернет-магазинів постійно зростає. Кількість користувачів, що віддають перевагу відвідувати сайти і робити покупки з мобільного пристрою, вийшов далеко за межі вузького кола гіків та першопрохідців. Мобільні додатки теж давно не рідкість і зараз фахівці настійно рекомендують всім видам бізнесу замислитися над створенням своїх додатків. Інакше їм доведеться «наздоганяти» нинішній тренд. А отже,як сфера діяльності, створення мобільних додатків виглядає привабливо.

Кон’юнктура та початокяк заробити на мобільних додаткіах

Зростання інтересу до сфері мобільних розробок відзначають і фахівці. За їхніми словами, цей процес носить хвилеподібний характер. Щоразу на гребені хвилі виявляється нова професія або спеціалізація. Спочатку це була web-розробка, потім digital і SMM. Ще більшу привабливість IT-професії знайшли під час девальвації. Перш ніж зануритися в освоєння нової сфери діяльності все-таки радять замислитися над тим, наскільки вона «ваша».

«Я, звичайно, не бачу нічого поганого в тому, щоб перенацілити свій компас. Але справа, якою ви хочете займатися, повинна бути не тільки модною і інноваційною, але й близько вам по духу, – говорить Артем Кучаев, COO & Partner компанії The MakeApp. – Тому для початку варто покопатися в собі і зрозуміти наскільки це цікаво».

На думку засновника і CEO компанії DevRain Олександра Краковецького, найголовніше в мобільній розробці – це розуміння принципів поведінки користувачів, вивчення статистики: як часто завантажуються додатки, який час вони їх використовують, як часто вони видаляються. З погляду розробки – вивчити гайдлайни платформи з погляду usability та дизайну. Тому що люди звертають увагу саме на це і їм все одно, що всередині.

Ключовим навиком тут буде здатність до програмування. Причому, більшою мірою, тут буде мати значення ваша схильність до такого типу роботи. «Я знаю двох дівчат, які, спостерігаючи як працюють програмісти, самі навчилися програмувати і в якийсь момент переплюнули їх за знаннями … ось просто «дано» людині», – розповідає Артем Кучаев. При цьому термін навчання може тривати від одного дня до нескінченності. Здатність до навчання дуже індивідуальна, як і наявність великого терпіння та цілеспрямованості. Тому якщо у вас є розуміння того чим ви хочете займатися і чому, то можна просто цьому вчитися. Благо, знання зараз доступні.

Вартість навчання на різних курсах коливається від 4 тис. Грн. до 24 тис. грн. тривалість так само різна. Наприклад, в Києві можливо пройти 8-ми тижневі курси за 4 тис. Грн. або тримісячні – за 7,2 тис. грн., або річні за 24 тис. грн.

Отримувати перший досвід і остаточно зрозуміти чи ту сферу діяльності ви вибрали, допоможе співпраця з друзями/близькими/знайомими. Але, на думку Артема Кучаева, ніщо не зможе замінити досвід роботи з реальним клієнтом.

Олександр Краковецький радить продавати послуги на фріланс-біржах. Мобільна сфера одна з самих швидкорослих і розробники зараз затребувані. При цьому він зазначає, що час інді-розробників проходить і для того, щоб розробити нормальний популярний продукт потрібно бути невеликою студією або сподіватися на удачу.

Вибрати релігіюaip

Існує дві основних мобільних платформи – ОС Android і iOS. Наявність мобільних додатків для цих операційних систем покриває переважна більшість користувачів. Але, як і у випадку зі смартфонами, вибір шляху Android або iOS кшталт вибору релігії. «Багато фахівців, яких я знаю, різнобічні особистості і здатні розробляти програми як для IOS, так і для Android. Тут, швидше, питання особистих переваг. Я не знаю жодного iOS-розробника, що використовує Android-гаджети в своєму повсякденному житті », – пояснює Артем.

При цьому експерт відзначає, що розробка для iOS вимагає більшого досвіду в програмуванні і більш глибокого розуміння об’єктно-орієнтованого програмування. Тому зараз зарплата цих фахівців у вигідну сторону відрізняється від розробників для Andrоid. Це пояснюється тим, що поріг входу незрівнянно вище. Для того що б почати програмувати для Andrоid немає необхідності купувати дороге обладнання (Mac і iPhone). Але це зовсім не означає, що програмувати для Andrоid набагато простіше.

«Розробка для всього зоопарку Android-пристроїв – суцільне пекло для програміста, отже, це відбивається як на замовнику і терміни розробки, так і на якості реалізації», – вважає Артем.

Попит же на програмістів мобільних додатків зараз однаково високий і для iOS, і для Android-додатків. Важливо зазначити відмінність аудиторій двох мобільних платформ. Andrоid-пристроїв набагато більше кількісно. iOS-користувачі більш привабливі для компаній і брендів. Тому як вони є більш платоспроможними, швидше відгукуються на різні новинки і більше залучені в процес. Завдяки цьому, розробка додатків для iOS дозволяє набагато швидше отримати відгук і зворотний зв’язок від користувачів, але і заплатити за це, часом, доведеться трохи більше.

Скільки можна заробитиHappy young business woman enjoying success at work

Працю найманих девелоперів оцінюється в діапазоні від 10 тис. Грн. на місяць до $ 5 тис. У межах 10-15 тис. грн. варіюються зарплати співробітників з початковим досвідом. З ростом досвіду і кваліфікації співробітника рівень зарплат зростає.

У разі ж самостійної роботи, Олександр Краковецький рекомендує задуматися про серійну розробку додатків. «Якщо написати десять додатків, то одне з них може вистрілити і покрити витрати на розробку всіх десяти. Якщо робити ставку на один додаток, то заробити набагато складніше», – говорить він. Олександр так само підкреслює, що 97% розробників розподіляють між собою всього 3% прибутку від продажу додатків.

Дане завдання ускладнюється ще й тим, що з часом витрати на маркетинг додатків поступово зростають. І в даний момент можуть перевищувати витрати на розробку в п’ять разів.

Якщо ж людина все-таки вирішив зайнятися мобільного розробкою, то йому слід дивитися на ніші. Робити акцент на дизайн і usability. «Тут важливий wow- і viral-ефект, який змусить користувача залишити додаток на смартфоні і не видаляти його надалі. Кожен другий додаток використовується рівно один раз після чого його видаляють. Тому є рівно один шанс переконати користувача користуватися цим додатком », – зазначає Краковецький.

Так само рекомендується більш широкий погляд на розробку мобільних додатків. Не замикатися тільки на них, а розробляти якийсь сервіс. І розглядати мобільні платформи як одне з джерел трафіку, як доповнення до основного сервісу.

Залишити відповідь

Вгору